0
adi_tiger 17 września 2017 10:45
Pomysł na Dortmund padł z powodu tanich biletów lotniczych. Podróż Katowice – Dortmund i z powrotem kosztował nas 236 zł na dwie osoby. Lecieliśmy Wizzairem.

KTW – DTM 6:10

DTM – KTW 17:45


Sobota 11 marca rozpoczęła się już 3:30. Mieszkamy w Gliwicach, do Pyrzowic 30 min jazdy samochodem, a chcieliśmy być maksymalnie o 5 na lotnisku. Auto zostawiliśmy na parkingu Alda, otwarty 24h, najbliższy parking prywatny do lotniska.

Image

Odprawa, lot przebieg bez problemu. O 7:50 byliśmy już przed terminalem w Dortmundzie. Mamy 8 godzin czasu. Zaraz przed wyjściem z terminana po prawej stronie znajduje się przystanek autobusowy. W automacie na przystanku kupujemy bilet jednodniowy na 2 osoby (10 Euro). Tu uwaga, do autobusu zawsze wchodzimy przednimi drzwiami i pokazujemy bilet kierowcy ;)

Linią 490 jedziemy z lotniska do Aplerbeck. Tam przesiadamy się do Ubahna. Linią U47 jedziemy do stacji Stadtgarten. Mieliśmy upatrzone tu miejsce na śniadanie. Beck Werk – zobaczcie w internecie. Za śniadanko 10 euro za nas dwoje. Od razu dodam, że nie mieliśmy totalnie planu na tą wycieczkę. Pokręciliśmy się troche po pustym jeszcze mieście. To co, jedziemy na stadion? Jedziemy.

Z Kampstrasse dojechaliśmy bezpośrednio do Westfalenhallen linią U45. Tutaj trzeba podejść 5 min do stadionu. Kierunek jest wiadomy, widać go z daleka ;)

Image

90 minutowy Signal Iduna Park Tour kosztuje 12 Euro. Jesteśmy oprowadzeni po murawie, szatniach, pomieszczeniach klubowych itp. Kiedy powiedziałem ze jesteśmy z Polski usłyszelismy dodatkowo kilka anegdotek o Kubie, Piszczku i Lewym. W cenie biletu jest możliwość wstępu do Borruseum czyli muzeum BVB. Na to już nie było czasu.

Image

Wracamy do miasta, jedziemy U45 z Westfalenhallen na Kampstrasse. Wyjeżdzając stąd o 9 byłu tu pusto. Teraz wracamy – tłum. Atakujemy THIER-Galerie. Znajduję się tam 3 albo 4 piętrony Primark. Zawsze coś trzeba przywieść, nie? Nie byliśmy mega głodni, ale trzeba było coś przekąsić bo już było koło 14.00. Centrum miasta jest ulica Westenhellenweg. Sklepy, restuaracje. Tutaj zjedlismy Currywursta, połaziliśmy jeszcze trochę, potem kawka z BeckWerku i powoli zbieramy się na lotnisko.

Image

Z przystanku Stadtgarten jedziemy U47 na stację Aplerbeck. Nawet w Dormundzie można zobaczyć działalność Friedensreicha Hundertwassera (znany np. z futurystycznej spalarni śmieci w Wiedniu). Wysiadając z metra idąc na autobus (mapka wyżej) mijamy Hundertwasserhaus. Wsiadamy do 490 i jedziemy w kierunku lotniska. Około 16.00 byliśmy już na lotnisku. Bezproblemowa odprawa i o 17:45 wracamy do Polski. O 19.01 lądowaliśmy w Katowicach.

Image

Raport kosztowy:

Bilety Wizzair – 236 zł.
Bilet dzienny 2 os Dortmund – 10 euro
Stadnion Tour – 24 euro
Jedzenie na miejscu – 20 euro

Wyszukiwarka połączeń - http://www.vrr.de/de/index.html

Bonus w postaci filmiku z Signal Iduna Park

https://www.youtube.com/watch?v=HXc-tpJOzRM

http://adrianloboda.blogspot.com/2017/03/dortmund-w-jeden-dzien.html

Dodaj Komentarz